:: apple macbook :: Samsung :: LG :: Acer :: lcd televize :: LCD :: LCD :: lcd televize :: LG :: lcd televize :: lcd televize :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
MacBook

Apple MacBook

. . . precizní notebooky Apple MacBook
Apple MacBook Pro
Jak nakupovat   FAQ   MacBook na splátky   Apple   MacBook   MacBook Pro   MacBook Pro 17   MacBook Air   Doprava   Záruka a servis   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník
Vyhledávání
 
 
 
 

Notebooky Apple
  Apple
MacBook
MacBook Air
MacBook Pro
MacBook Pro 17
MacBook White

 
 

Výrobce notebooků
  Notebooky Apple
Notebooky Apple


 
 

Sony Vaio má čtyři nové notebooky
 

Sony Vaio má čtyři nové notebooky

Notebooky Sony Vaio jsou v Evropě už deset let a novinky nesou odkaz na první model při použití nejnovějších technologií. Vyrazili jsme za nimi do Berlína pro osahání na vlastní ruce.

Před deseti lety Sony vstoupila na evropský trh s prestižním notebookem Vaio PCG 505. Charakterizovala ho miniaturní velikost formátu A5 s hmotností kolem kilogramu a odolné tělo z hořčíkové slitiny. (Přiznám se, že mám o rok novější model tohoto notebooku stále doma v šuplíku. Byť výkon jeho Pentia II už moc nestačí, pořád spolehlivě funguje a je mi ho líto opustit.)

Notebooky SONY Vaio ale vždy byly něco víc než jen pěkný kus hardwaru. Vaio znamenalo Video, Audio, Integrated Operation s logem kombinujícím analogovou vlnu a binární čísla. Na notebooku Vaio tedy vždy byly vedle operačního systému i programy pro práci s videem a zvukem a integrované kamery nebo FireWire konektory byly samozřejmostí. Dnes už ale multimédia nejsou takovou revolucí, proto se mění i definice loga Vaio. Sony to nově přejmenovala na Visual Audio Intelligent Organizer. Samozřejmě jde jen o slovíčka, značka Vaio se nemění, jen se posouvá od nástroje na video a audio do pozice každodenního společníka.

Nová čtverka
Sony v úterý v Berlíně představila čtyři klíčové novinky, které dále ponesou jméno Vaio. Jedná se o čtyři nové řady:

Řada Z – štíhlý malý notebook, který charakterizuje výborný 13,1“ displej s jemným rozlišením 1680 × 945 bodů. Menší rozlišení na výšku znamená pravý formát 16:9, u filmů tedy odpadnou černé proužky nahoře a dole, což je problém dnešních 16:10 monitorů. Displej se chlubí technologií X-Black s LED podsvícením, hlavní ale je, že barevně je opravdu vynikající a přes na pohled lesklejší provedení se v něm neodráží okolní prostředí, navíc je odolnější proti poškrábání nebo zlomení. Použitou grafickou karta GeForce 9300M GS můžete zapínat podle potřeby. Buď chcete výdrž a použijete grafiku z čipové sady nebo vysoký výkon a zapnete si GeForce. Toto nabízela Sony už dříve, ale při přepínání grafiky byl nutný restart. Nyní můžete díky platformě Centrino 2 ve Windows grafiku přepnout bez restartu, jen si počkáte necelých deset sekund.

Řada SR – jednodušší varianta prestižní řady Z nabídne tradiční 13,3“ displej s rozlišením 1280 × 800 bodů, ale také s vylepšeným barevným podáním, grafiku ATI Mobility Radeon HD3470 nebo GMA X3100 a Core 2 Duo.

Řada FW – klíčový multimediální stroj nabídne 16,4“ X-Black displej s rozlišením 1600 × 900 bodů a dvojitým podsvícením pro perfektní barevné podání, samozřejmostí je také Blu-ray mechanika.

Řada BZ – Vaio pro podnikové zákazníky se u nás prodávat nebude. V méně nápadném těle nabídne klasický 15,4“ displej, hořčíkové tělo a platformu Centrino 2.

Design všech novinek má společný válec pod displejem, který integruje akumulátor a klouby displeje. Na pravé straně je velký výrazný vypínač, který svítí zeleně při zapnutí nebo pulzuje oranžově v pohotovostním režimu. Na levé straně je pak napájení. Podobné řešení s válcem pod displejem použil právě už první model PCG 505. Design se ale už liší například v umístění konektorů. Na stejném místě není výstup na monitor a ani audio konektory. Ty u multimediální řady FW najdete vpravo na přední straně, u přenosné Z jsou vpředu na levé straně.

Řady Z, FW a SR také obsahují klávesnici s mezerami mezi tlačítky. Tento typ klávesnice proslavil zejména Apple MacBook, na noteboocích Sony byla taková klávesnice ale použitá už před příchodem této hvězdy od Apple.

Srovnání nové řady Z s předchůdcem SZ ukázalo rozdíly v kvalitě obrazu, novinka podává výrazně lepší barvy. Rozdíl byl tak dramatický, že skoro podezíráme Sony z rozdílného nastavení barevných profilů, ale také se nesrovnávali s konkurenčními značkami ale svým vlastním starším modelem.

Vnitřní uspořádání řady Z je rozhodně zajímavé, DVD mechanika nemá kvůli hmotnosti horní kryt a základní deska se oproti řadě SZ zmenšila o 40 %. Použitý procesor má ale běžný rozměr a patici, není to tedy prcek z MacBooku Air.

Nejen hardware
Software, který je součástí Vaio produktů, nabídne nově Vaio Movie Story, které podobně jako Microsoft Photo Story umí rozhýbat fotky do pěkných prezentací. Navíc ale umí mezi fotky zařadit i video a díky rozpoznávání obličejů chytřeji zoomuje ve fotografiích. Dále tam bude Vaio MusicBox, který nabídne zajímavý přístup k hudbě – tu totiž analyzuje nejen podle ID3 tagů, ale jednotlivé skladby zařadí podle dvanácti charakteristik (rytmus, tónina, energie, …) do 24 různých nálad, takže si můžete pustit třeba jen veselé písně nebo klidné skladby na noc. Zajímavou funkcí je Chorus Playback, kdy si z písniček můžete přehrát jen refrén. Jako síťový přehrávač médií bude nainstalován Vaio Media Plus pro sdílení souborů v domácí síti. Díky podpoře DLNA můžete Vaio použít s PlayStation 3 a přehrávat filmy z počítače u televize. Posledním je Vaio Click to Disk a Vaio Click to Disk Editor na jednoduché vytváření DVD a Blu-ray s domácím videem. Podporuje BD Java, takže si můžete na Blu-ray například přepínat mezi různými kamerami nebo disk okořenit zajímavými nabídkami.

(17.07.2008)
 
 

Notebooky v akci
 

 
 

Apple MacBook Pro
  Vše je o výkonu. Pokud chcete grafiku stolního počítače a větší displej, pak chcete zcela nový MacBook Pro.

S dvojitým grafickým nábojem - integrovanými a neúnavnými grafickými procesory nVidia - je 15palcový Apple MacBook Pro dostatečně rychlý na spuštění většiny graficky náročných her a profesionálních aplikací, ale dostatečně přenosný na to, abyste si ho vzali na cesty.
 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2020
APPLE MacBook - Široká nabídka notebooků Apple MacBook Pro za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory LG a LCD televize | sitemap.xml